
Yvette Belt (KPN) nummer 1 in de Marketing100 2022
Op 9 maart 2022 is tijdens het Media100 | Marketing100 Event in de Kromhouthal in Amsterdam de derde editie van de Marketing100 bekendgemaakt. De lijst heeft een spectaculaire nieuwe nummer 1. Yvette Belt Beekman, Director Brand & Marketing Communicatie bij KPN, springt van plaats 11 naar plaats 1.
Top 10
Arno de Jong, CMO van de Nederlandse Loterij, blijft staan op plaats 2. Boukje Taphoorn, CMO van BOL.com gaat van 8 naar plaats 3.
Er zijn twee nieuwkomers in de top 10. Brenda Smith, Director Marketing & Customer Experience bij AS Watson en Cross Media Vrouw van het Jaar 2021, stijgt van 13 naar 8; Annemarie Swijtink, Senior Director Marketing bij McDonald's, stijgt van 12 naar 10.
Bibianne Roetert hoogste nieuwe binnenkomer
De Marketing100 2022 heeft 36 nieuwkomers. Bibianne Roetert is Marketing Manager BNLX & Beyond bij Tony's Chocolonely, Zij is op plaats 14 de hoogste nieuwe binnenkomen. Brigit Moens, Country Integrated Media Manager bij IKEA, komt de lijst binnen op plaats 16 en Maurice Barten, Manager Marketing Communicatie bij Jumbo, op plaats 23.
Andere nieuwkomers in de lijst zijn onder meer Bob Postma (Coca-Cola | 25), Els Dijkhuizen (Heineken | 28) en Anne-Kaisa Faber (L'Oréal | 32).
Gwenda van Vliet grootste stijger
Gwenda van Vliet is Chief Marketing Officer bij G-Star RAW. Zij klom van plaats 42 nar 17 en is daarmee de grootste stijger. Andere grote stijgers zijn onder meer Mart Roumen (Just Eat TakeAway | van 96 naar 70) Albert de Heer (De Kuyper Royal Distilleries | van 49 naar 24).
Marketing100 2022
2022 | 2021 | mutatie | |
1 | 11 | 10 | Yvette Belt | KPN |
2 | 2 | 0 | Arno de Jong | Nederlandse Loterij |
3 | 8 | 5 | Boukje Taphoorn | BOL.com |
4 | 1 | -3 | Caroline van Turennout | Zeeman |
5 | 7 | 2 | Ana Henriques | TUI |
6 | 5 | -1 | Monique Pennings | Jumbo |
7 | 3 | -4 | Andrea Huijssoon | PepsiCo |
8 | 13 | 5 | Brenda Smith | AS Watson |
9 | 6 | -3 | Harry Dekker | Unilever |
10 | 12 | 2 | Annemarie Swijtink | McDonald's |
11 | 15 | 4 | Denise Noordermeer | T-Mobile |
12 | 9 | -3 | Johan van der Zanden | Albert Heijn |
13 | 10 | -3 | Michiel van der Zanden | Coolblue |
14 | - |
- | Bibianne Roetert | Tony's Chocolonely |
15 | 42 | 27 | Gwenda van Vliet | G-Star RAW |
16 | - | - | Brigit Moens | IKEA |
17 | 41 | 24 | Joris Lak | Ahold |
18 | 28 | 10 | Mariëlle Krouwel | NN Group |
19 | 26 | 7 | Alexandra Legro | Hunkemöller |
20 | 21 | 1 | Jorieke de Vries | Lidl |
21 | 22 | 1 | Hendrikje Crebolder | Rijksmuseum |
22 | 16 | -6 | Bert Kamp | Rabobank |
23 | - | - | Maurice Barten | Jumbo |
24 | 49 | 25 | Albert de Heer | De Kuyper Royal Distilleries |
25 | - | - | Bob Postma | Coca-Cola |
De volledige Marketing100 2022 staat hier
Hoe komt Marketing100 tot stand?
Jaarlijks worden driehonderd mensen genomineerd voor de marketing100. De tweehonderd mensen met de hoogste scores van het jaar ervoor worden automatisch doorgenomineerd, tenzij ze hun positie hebben verlaten of er andere valide redenen zijn om iemand niet door te nomineren. Er is derhalve plek voor maximaal honderd nieuwe genomineerden. Deze worden geselecteerd op basis van voordrachten. De voordrachten komen binnen via twee kanalen. Iedereen mag het hele jaar door mensen voordragen. Daarnaast vragen wij ieder jaar aan de mensen die meedoen aan het onderzoek welke namen ze op de nominatielijst missen. De mensen die het meest worden voorgedragen en die de meest relevante motivaties krijgen, worden genomineerd.
Criteria zijn dat het moet gaan om mensen die het marketingavak vooruit helpen, innovatie stimuleren, mensen die zichtbaar zijn, hun mening geven en bijdragen aan het debat over de ontwikkeling van marketing. De genomineerden hoeven niet Nederlands te zijn, maar moeten zich wel in de Nederlandse media manifesteren.
De Marketing100 wordt vastgesteld op basis van een onderzoek dat wordt uitgevoerd door onderzoeksbureau MediaTest. Voor het onderzoek zijn dit jaar 40.000 professionals uit media en marketingcommunicatie uitgenodigd. De respondenten hebben uit de lijst met 300 genomineerden 10 mensen gekozen die zij het meest invloedrijk achten. Iedere nummer 1 krijgt 10 punten, de nummer 2 9 en zo verder.