Marketing Report
Nominaties Academy Awards 2024 (Oscars) bekend nieuws

Nominaties Academy Awards 2024 (Oscars) bekend

10 maart 2024 zullen de Academy Awards 2024 worden uitgereikt, beter bekend als de Oscars. De uitreiking wordt dit jaar in Nederland uitgezonden door FilmBox (een zender van Canal+), om 02:00 uur ('s nachts). Daarbij wordt in feite de uitzending van het Amerikaanse ABC (van the Walt Disney Company) overgenomen. Presentator is Jimmy Kimmel die de Oscars ook in 2017, 2018 en 2023 presenteerde.

De film Oppenheimer is 13 keer genomineerd, waarbij de Nederlandse cameraman Hoyte van Hoytema genomineerd is voor de beste cinematografie.

De Japanse film Perfect Days is als buitenlandse film genomineerd met Wim Wenders als regisseur. Er is geen Nederlandse film genomineerd, maar naast Japan wel films uit Italië, Duitsland en het Verenigd Koninkrjik.

Verder zijn opvallende nominaties voor Killers of the Flower Moon (10 nominaties) en Poor Things (11 nominaties) . Maestro haalde 7 nominaties; Anatomy of a Fall verkreeg 5 5 nominaties. Barbie die net als Oppenheimer een recordaantal bezoekers haalde wist 8 nominaties binnen te slepen.

Leden van de Academy Motion Picture Arts and Sciences uit 18 sectoren krijgen de mogelijkheid om te stemmen vanaf 22 tot 27 februari 2024 in hun categorie. Alle leden mogen op de beste film stemmen.Er zijn 23 categorien en de leden komen uit 93 landen.

Hier de nominaties op een rij:

Beste film

American Fiction Ben LeClair, Nikos Karamigios, Cord Jefferson en Jermaine Johnson, Producers
Anatomy of a Fall Marie-Ange Luciani en David Thion, Producers
Barbie David Heyman, Margot Robbie, Tom Ackerley en Robbie Brenner, Producers
The Holdovers Mark Johnson, Producer
Killers of the Flower Moon Dan Friedkin, Bradley Thomas, Martin Scorsese en Daniel Lupi, Producers
Maestro" Bradley Cooper, Steven Spielberg, Fred Berner, Amy Durning en Kristie Macosko Krieger, Producers
Oppenheimer Emma Thomas, Charles Roven en Christopher Nolan, Producer
Past Lives David Hinojosa, Christine Vachon en Pamela Koffler, Producers
Poor Things Ed Guiney, Andrew Lowe, Yorgos Lanthimos en Emma Stone, Producers
The Zone of Interest James Wilson, Producer

Beste regie

Anatomy of a Fall" Justine Triet
Killers of the Flower Moon Martin Scorsese
Oppenheimer Christopher Nolan
Poor Things Yorgos Lanthimos
The Zone of Interest Jonathan Glazer

Beste acteur

Bradley Cooper in Maestro
Colman Domingo in Rustin
Paul Giamatti in The Holdovers
Cillian Murphy in Oppenheimer
Jeffrey Wright in American Fiction

Beste actrice

Annette Bening in Nyad
Lily Gladstone in Killers of the Flower Moon
Sandra Hüller in Anatomy of a Fall
Carey Mulligan in Maestro"
Emma Stone in Poor Things

Beste acteur in een bijrol

Sterling K. Brown in American Fiction
Robert De Niro in Killers of the Flower Moon
Robert Downey Jr. in Oppenheimer
Ryan Gosling in Barbie
Mark Ruffalo in Poor Things

Beste actrice in een bijrol

Emily Blunt in Oppenheimer
Danielle Brooks in The Color Purple
America Ferrera in Barbie
Jodie Foster in Nyad
Da'Vine Joy Randolph in The Holdovers

Beste originele scenario

Anatomy of a Fall" screenplay - Justine Triet en Arthur Harari
The Holdovers  geschreven door David Hemingson
Maestro geschreven door  Bradley Cooper & Josh Singer
May December screenplay - Samy Burch; verhaal van Samy Burch & Alex Mechanik
Past Lives geschreven door Celine Song

Beste aangepast scenario

American Fiction geschreven voor film door Cord Jefferson
Barbie" geschreven door Greta Gerwig & Noah Baumbach
Oppenheimer geschreven voor film door Christopher Nolan
Poor Things Screenplay van Tony McNamara
The Zone of Interest Geschreven door Jonathan Glazer

Beste buitenlandse film

Io Capitano (Italië)
Perfect Days (Japan)
La Sociedad de la nieve (Spanje)
Das Lehrerzimmer (Duitsland)
The Zone of Interest (Verenigd Koninkrijk)

Beste animatiefilm

The Boy and the Heron Hayao Miyazaki en Toshio Suzuki
Elemental Peter Sohn en Denise Ream
Nimona Nick Bruno, Troy Quane, Karen Ryan en Julie Zackary
Robot Dreams Pablo Berger, Ibon Cormenzana, Ignasi Estapé en Sandra Tapia Díaz
Spider-Man: Across the Spider-Verse Kemp Powers, Justin K. Thompson, Phil Lord, Christopher Miller en Amy Pascal

Beste documentaire

Bobi Wine: The People's President Moses Bwayo, Christopher Sharp en John Battsek
The Eternal Memory
Four Daughters
Kaouther Ben Hania en Nadim Cheikhrouha
To Kill a Tiger Nisha Pahuja, Cornelia Principe en David Oppenheim
20 Days in Mariupol Mstyslav Chernov, Michelle Mizner en Raney Aronson-Rath

Beste cinematografie

El Conde Edward Lachman
Killers of the Flower Moon Rodrigo Prieto
Maestro Matthew Libatique
Oppenheimer Hoyte van Hoytema
Poor Things Robbie Ryan

Beste productie design

Barbie Jacqueline Durran
Killers of the Flower Moon Jacqueline West
Napoleon Janty Yates en Dave Crossman
Oppenheimer Ellen Mirojnick
Poor Things Holly Waddington

Beste montage

Anatomy of a Fall" Laurent Sénéchal
The Holdovers" Kevin Tent
Killers of the Flower Moon" Thelma Schoonmaker
Oppenheimer" Jennifer Lame
Poor Things" Yorgos Mavropsaridis

Beste geluid

The Creator Ian Voigt, Erik Aadahl, Ethan Van der Ryn, Tom Ozanich en Dean Zupancic
Maestro Steven A. Morrow, Richard King, Jason Ruder, Tom Ozanich en Dean Zupancic
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One Chris Munro, James H. Mather, Chris Burdon en Mark Taylor
Oppenheimer Willie Burton, Richard King, Gary A. Rizzo en Kevin O'Connell
The Zone of Interest Tarn Willers en Johnnie Burn

Beste kostuums

Barbie Jacqueline Durran
Killers of the Flower Moon Jacqueline West
Napoleon Janty Yates en Dave Crossman
Oppenheimer Ellen Mirojnick
Poor Things Holly Waddington

Beste make-up en haar

Golda Karen Hartley Thomas, Suzi Battersby en Ashra Kelly-Blue
Maestro Kazu Hiro, Kay Georgiou en Lori McCoy-Bell
Oppenheimer Luisa Abel
Poor Things Nadia Stacey, Mark Coulier en Josh Weston
Society of the Snow Ana López-Puigcerver, David Martí en Montse Ribé

Beste visuele effecten

The Creator Jay Cooper, Ian Comley, Andrew Roberts en Neil Corbould
Godzilla Minus One Takashi Yamazaki, Kiyoko Shibuya, Masaki Takahashi en Tatsuji Nojima
Guardians of the Galaxy Vol. 3 Stephane Ceretti, Alexis Wajsbrot, Guy Williams en Theo Bialek
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One Alex Wuttke, Simone Coco, Jeff Sutherland en Neil Corbould
Napoleon Charley Henley, Luc-Ewen Martin-Fenouillet, Simone Coco en Neil Corbould

Beste originele muziek

American Fiction Laura Karpman
Indiana Jones and the Dial of Destiny John Williams
Killers of the Flower Moon Robbie Robertson
Oppenheimer Ludwig Göransson
Poor Things Jerskin Fendrix

Beste originele liedje

The Fire Inside van Flamin' Hot Music en tekst door Diane Warren
I'm Just Ken van Barbie, muziek en tekst door Mark Ronson en Andrew Wyatt
It Never Went Away van American Symphony, muziek en tekst door Jon Batiste en Dan Wilson
Wahzhazhe (A Song For My People) van Killers of the Flower Moon, muziek en teksten
door Scott George
What Was I Made For? Van Barbie. Muzek en tekst door Billie Eilish en Finneas O'Connell

Beste korte live action film

The After Misan Harriman en Nicky Bentham
Invincible Vincent René-Lortie en Samuel Caron
Knight of Fortune Lasse Lyskjær Noer en Christian Norlyk
Red, White and Blue Nazrin Choudhury en Sara McFarlane
The Wonderful Story of Henry Sugar Wes Anderson en Steven Rales

Beste korte animatiefilm

Letter to a Pig Tal Kantor en1 Amit R. Gicelter
Ninety-Five Senses" Jerusha Hess en Jared Hess
Our Uniform Yegane Moghaddam
Pachyderme Stéphanie Clément en Marc Rius
War is Over! Inspired by the Music of John & Yoko Dave Mullins en Brad Booker

Beste korte documentaire

The ABCs of Book Banning Sheila Nevins en Trish Adlesic
The Barber of Little Rock John Hoffman en Christine Turner
Island in Between S. Leo Chiang en Jean Tsien
The Last Repair Shop Ben Proudfoot en Kris Bowers
Nǎi Nai & Wài Pó Sean Wang en Sam Davis

www.oscars.org

 

Lees ook:

DAHOMEY van Mati Diop wint Gouden Beer

28-02-2024 | 11:30:00
De internationale jury bekroonde DAHOMEY van Mati Diop met de Gouden Beer. L’EMPIRE van Bruno Dumont ging naar huis met de Zilveren Beer Juryprijs

[Interview] Marlene Wickel (Jean Mineur Mediavision): 2023 is het jaar van de onverwachte megasuccessen

21-02-2024 | 22:14:00
Marlene Wickel is Managing Director van Jean Mineur Mediavision. We spreken met haar over trends en ontwikkelingen in de bioscopen en bioscoopreclame

[Box Office] Bob Marley op de eerste plek | week 7

19-02-2024 | 14:12:04
Het verhaal achter de reggae zanger Bob Marley; hoe hij met moeilijkheden omging en de reis van zijn muziek.

[Box Office] Poor Thing direct op 1 | Week 6

12-02-2024 | 17:54:00
Poor Thing haalt in zijn eerste week direct de eerste positie van de Box Office Top 10. Poor Things vertelt het verhaal en de fantastische evolutie van Bella Baxter (Emma Stone), een jonge vrouw die weer tot leven is gewekt door de briljante en onorthodoxe wetenschapper Dr. Godwin Baxter (Willem Dafoe)

Kinepolis Enschede opent nieuwe ScreenX zaal

09-02-2024 | 14:38:00
Om de opening van de nieuwe ScreenX zaal te vieren kun je van 16 tot en met 25 februari voordelig kennis maken met ScreenX in Enschede.
 

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.