VIA Taskforce Creative verwelkomt eerste AI-persoonlijkheid

De Taskforce Creative van branchevereniging VIA verwelkomt Esther Olofsson, AI-persoonlijkheid en virtual human. Met deze samenwerking tussen mens en kunstmatige intelligentie nemen VIA en Esther een flinke stap richting de toekomst van het communicatievak.

Virtual human

Esther Olofsson is een creatie van creatief bureau RAUWcc. Sinds haar geboorte in 2019 heeft ze zich ontwikkeld tot een steeds zelfstandiger AI-gegenereerd personage. Via haar Instagram- en LinkedIn-pagina is te volgen hoe Esther de hele wereld over reist en ondertussen steeds realistischer wordt. Bij VIA Taskforce Creative gaat Esther een geheel nieuwe uitdaging aan. Als lid van de taskforce zal ze wekelijks autonoom content plaatsen op de LinkedIn pagina van VIA. Zo houdt ze de volgers van branchevereniging VIA op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op het gebied van AI.

Transparantie

Een foutje is menselijk: eventuele onnauwkeurigheden of zelfs fouten in Esthers updates zullen bewust niet door de taskforce worden verwijderd. In plaats daarvan worden deze in de comments besproken, wat zorgt voor een dynamische en interactieve dialoog over de beperkingen en ontwikkelingen van AI. 

Maarten Reijgersberg, de bedenker van Olofsson, directeur van RAUWcc en lid van de taskforce: "Net als dat we #ad en #spon hebben voor advertenties in video's van influencers, moeten we ook kijken naar een #aigen of iets dergelijks."

In lijn met deze visie zullen de posts van Esther voorzien zijn van de hashtag #aigeneratedcontent, met de disclaimer dat de tekst direct door Esther is geplaatst zonder tussenkomst van het bureau van VIA.

Samenwerking met de taskforce

De samenwerking tussen VIA en Esther Olofsson belooft niet alleen te zorgen voor vernieuwende inhoudelijke updates, maar opent ook de discussie over de rol van AI in moderne media en communicatie. Tegelijkertijd leert het ons veel over de samenwerking tussen mens en (verpersoonlijkte) technologie.

Ruben Sondaar, Taskforce-voorzitter: "Esther weet precies wat er speelt op het gebied van AI en ze kan zeer consequent content produceren. Zulke talenten zijn een aanwinst voor onze taskforce, die bestaat uit mensen met verschillende creatieve expertises. Ze is op dit moment nog niet zo mondig tijdens onze vergaderingen, maar wellicht kunnen we haar in de toekomst ook in real-time inhoudelijke vragen stellen, of komt ze op eigen initiatief met toffe thema's die we als groep kunnen behandelen."

In oktober verschijnen de allereerste updates van het nieuwste lid van de taskforce op LinkedIn.

www.vianederland.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Brancheorganisaties ondertekenen Pitchcode 2025

30-09-2025 | 09:00:00
Het is de eerste keer dat brancheorganisaties gezamenlijk de regels onderschrijven die in de code zijn vastgelegd.

Vandaag is de laatste dag om cases in te zenden voor de Content Marketing Awards 2024

13-09-2025 | 10:20:49
Niets te doen in de nazomer? Natuurlijk wel! Leuk hoor! Cases schrijven voor de Content Marketing Awards 2024

VIA Benchmark: Nederlandse bureaus kampen met lage marges

10-09-2025 | 15:16:50
De jaarlijkse VIA Benchmark laat zien dat Nederlandse marketing-, reclame- en mediabureaus onder toenemende financiële druk staan

VIA en MAD MOJO lanceren Cannes Off The Grid

15-05-2025 | 14:29:30
Inhoudelijk alternatief programma tijdens Cannes Lions zonder festivalpas.

Digitale advertentiemarkt groeit naar 4,1 miljard euro

17-04-2025 | 13:58:00
De stijging betekent een verdubbeling van het groeipercentage ten opzichte van vorig jaar. Dit blijkt uit de Online Ad Spend Study 2024, uitgevoerd door Deloitte in opdracht van VIA.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: Waarom 2026 het keerpunt voor reclame markeert

16-01-2026 | 11:20:00
De wereldwijde advertentie-industrie staat op het punt om in 2026 voor het eerst de grens van 1 biljoen dollar te overschrijden

Joe Public en SIRE maken statement van saamhorigheid

16-01-2026 | 10:24:58
Onder de naam #DASLIEF van de buurt zetten Joe Public en SIRE een negatieve ervaring om in een zichtbaar en positief statement.

Jelmer Schoolderman: Voor iedereen een passende vakantie

16-01-2026 | 08:41:00
Marketing Report houdt een serie interviews met Brand Managers van aansprekende, bekende merken.

[Vacatures] PINK zoekt een Junior Brand & Media Consultant

16-01-2026 | 07:50:00
PINK is per direct op zoek naar Junior Brand & Media Consultant - Groningen  •   32 - 40   uur 

[Vacatures] PINK zoekt een Junior Social Advertising Consultant

16-01-2026 | 07:38:00
PINK is per direct op zoek naar Junior Social Advertising Consultant - Groningen  •   32  -  40   uur 
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.